Gizlilik Sözleşmesi

(For English click here)

Bu sözleşme, SmarDish'in tüm aygıt ve platformlar için sunulan uygulaması aracılığıyla gönderilen ve toplanan tüm veriler için geçerlidir.

Topladığımız veriler

"SmarDish", elinizdeki malzemeleri baz alarak Türk ve Akdeniz mutfağından yemek tarifleri öneren sitemiz "Tarifmotoru"nun (https://tarifmotoru.com) alt markasıdır.

SmarDish uygulamasını kullanmak için bir hesap yaratmanız gerekir.

Hizmetimizi kullanırken, bizimle size ve mutfağınıza ilişkin bazı veriler paylaşmanızı talep ederiz. Bu veriler şunlardır:

Teknik temeller

Tarif önerileri listesini oluşturmadan önce bize sağladığınız veriler, önerilerimize temel teşkil etmesi amacıyla sunucumuza gönderilir.

Sunucu yazılımlarımız IP adresiniz ve aygıtınızın işletim sistemi gibi bazı temel teknik bilgileri sunucu kayıtlarında belli bir süre için saklayabilir.

E-posta adresiniz, isminiz, buzdolabınızdaki malzemeler, alışveriş listeniz ve favori yemekleriniz sunucularımızda saklanır. Her zaman için uygulama içinden hesabınızı silme şansınız vardır ve bu işlem daha evvel veritabanımıza kaydedilmiş olan tüm verileri siler.

Reklamlar ve analizler

Trafik analizi için Google Analytics, reklam gelirleri için Google Admob kullanmaktayız.

Bilgi kullanımı

Topladığımız verileri kendi sunucumuzda bulunan yemek tariflerinden size ve tercihlerinize uygun olanları bulmak ve önceliklendirmek amacıyla kullanıyoruz.

SmarDish uygulamasının çalışabilmesi için gerekenler haricinde, üçüncü parti kişi veya kurumlarla hiçbir şekilde kişisel veri paylaşımı yapmıyoruz. Bununla birlikte, uygulamayı belirli bir dönemde kaç kişinin kullandığı veya uygulamanın hangi dilde daha çok kullanıldığı gibi anonim veriler, ortalama istatistiklerin çıkarılabilmesi adına üçüncü parti kişi veya kurumlarla paylaşılabilir.

Entelektüel mülkiyet haklarımızın ihlal edilmesi durumunda ve diğer olası illegal etkinlikleri veya kötüye kullanımı takip etmek, engellemek veya karşı koymak adına hukuki adımların atılması söz konusu olduğunda, yasal gereklilikler çerçevesinde, mahkeme karşısında kendi hakkımızı savunabilmemiz için verilerinizi yasal mercilerle paylaşma hakkımız saklıdır.

Gelecekte, uygulama için üçüncü parti partnerlere ortaklık kurulabilir veya uygulama başka bir firmaya satılabilir. Bu gibi bir durumda, topladığımız veriler satış veya ortaklık gereği ilgili kuruma aktarılacak verilere dahil edilebilir.

Güvenlik

Bilgilerinizi güvenli şekilde tutmak ve iletmek için birçok önlem alıyoruz. Örneğin, uygulama ve sunucu arasında aktarıan tüm veri trafiği HTTPS şifreleme ile gerçekleştiriliyor.

Üçüncü parti bağlantılar ve içerik

SmarDish'in ayarlar ve hakkında sayfalarında üçüncü parti görsel ve ikon sağlayıcılara referans veren birkaç bağlantı bulunabilir. Bu servislerin kendi bağımsız gizlilik sözleşmeleri bulunur; ve bizim onların içeriği ve etkinlikleri ile ilgili herhangi bir bağımız veya sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası Bildirimi

Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası Bildirimi'ne uyuyoruz. Dolayısıyla kişisel verilerinizi sizin izniniz olmadan üçüncü parti kuruluşlara aktarmayacağımızı taahhüt ediyoruz.

Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası

13 yaşında veya daha küçük olduğunu bildiğimiz kimseden veri toplamıyor veya sitemizde tutmuyoruz; ve sitemizin hiçbir kısmı özellikle 13 yaş altının ilgisini çekmesi amacıyla yapılandırılmamıştır.

Avrupa Birliği dahilindeki Kullanıcılar için bilgi

SmarDish uygulamasını kullanarak ve veri sağlayarak, bilgilerinizin Avrupa Birliği dışında toplanmasına, kullanılmasına ve saklanmasına onay vermiş sayılırsınız.

Bilgilerin Uluslararası Aktarımı

Sağladığınız bilgiler yaşadığınız ülkenin dışında işlenebilir, saklanabilir ve kullanılabilir. Veri gizliliği yasaları hukuki düzenlemelere göre değişmektedir ve verilerinizin nerede saklandığı, işlendiği ve kullanıldığına göre farklı yasalar uygulanabilir.

İzniniz

Uygulamamızı kullanarak, bu gizlilik sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

İletişim

Bu gizlilik sözleşmesine ilişkin herhangi bir sorunuz olursa, bizimle info@tarifmotoru.com e-posta adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Bu sözleşmedeki değişiklikler

Eğer gizlilik sözleşmemizi değiştirmeye karar verirsek, güncellemeleri bu sayfada duyuracağız. Şu ana kadar uygulanan değişikliklerin listesi: